Figurka Gnu Brunatne Collecta

0
1389
Gnu Brunatne Collecta

Charakterystyka

Figurka Gnu Brunatne Collecta należy do grupy figurek odwzorowywujących zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Figurka ma 13 cm długości oraz 8,5 cm wysokości. Jak większość figurek Collecta jest łatwodostępna zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych.

Gnu Brunatne Collecta Zdjęcie Katalogowe

Odzworowanie rzeczywistego obiektu

Figurka Collecty ma świetnie odwzorowywuje prawdziwe zwierzę. Artyście udało się uchwycić nie tylko detale fizyczne gnu brunatnego, ale również temperament antylopy. Poza jest dynamiczna, co czyni figurkę świetną zabawką, a nie tylko modelem kolekcjonerskim. Collecta zdecydowała się wypuścić figurkę gnu brunatnego zamiast bardziej popularnej antylopę gnu pręgowanego. Tym samym nie rywalizuje bezpośrednio z modelami Schleich i Papo.

Gnu Brunatne Collecta Cała Postać

Malowanie

Nie spotkałam dotychczas antylopy wyprodukowanej przez Collectę, która by mi sieę nie podobała. Ta podoba mi się bardzo. Kolory są realistyczne i bardzo wiaygodne. Mogłabybyć ciut ciemniejsza, ale wówczas nie byłyby widoczne wszystkie cieniowania. Są one nie tylko na ciele zwierzęcia, ale również na grzywie. Doskonale widoczne są pojedyncze włoski futra antylopy. Oczy są delikatne, subtelne i bardzo wiarygodne. Cieniownia podkreślają też muskulaturę gnu, widoczne żebra podkreślają, fałdy na szyi.

Gnu Brunatne Collecta Twarz

Czy Gnu Brunatne Collecty to unikat?

Figurkę warto mieć w swojej kolekcji, bo jest piękna i na chwilę obecną nie ma innego modelu prezentującego tę zwierzę. Gnu Brunatne jak wszystkie figurki Collecty są łatwodostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych, ciężko zatem uznać ją za unikat.

Jak model współgra z innymi figurkami?

Gnu Brunatne Collecta oraz Gnu Pręgowane Schleich
Gnu Brunatne Collecty oraz Gnu Pręgowane 14386 Schleich

Figurka Gnu Brunatne Collecta wielkościowo wypada porównywalnie do antylop gnu Schleich. Antylopa gnu brunatnego jest mniejszym kuzynem antylopy pręgowanej. Porównując jednak obie figurki różnice w wielkości są niezauważalne. Jak w większości przypadków łącząc modele firmy Collecta oraz Schleich otrzymamy zgrabną i estetyczną kolekcję.

Trwałość

Model Gnu Brunatne Collecta świetnie się sprawdzi w roli zabawki, poza zachęca do interakcji. Model jest dość trwały, nie odbiega jakością od innych modeli Collecty pod tym kątem. Oznacza to tyle, że nie polecam wystawiać modelu na działanie wysokiej temperatury, może się odkształcać.

Gnu Brunatne Collecta – Podsumowanie

Gnu Brunatne Collecta widok z tyłu

Model jest poprawny anatomicznie. Figurka przedstawia samca gnu brunatnego. Model jest wykonany z wielką dbałością o detale. Jest realistyczny, wiarygodny i niszowy, bo przedstawia zwierzę żyjące wyłącznie w południowej afryce, na stosunkowo niewielkim terenie. Z pewnością nie jest to model dla każdego, bo nie każdy kolekcjoner poczuje potrzebę by posiadać te zwierzę w swojej kolekcji. Dla tych jednak, którzy dadzą się skusić subtelnemu urokowi antylopy brunatnej zrywającej się do biegu, może stać się ona ozdobą kolekcji zwierząt afrykańskich.

Kim jest gnu brunatne?

Gnu bruntane jest jednym z dwóch gatunków gnu. Występuje wyłącznie w południowej Afryce. Jest roślinożercą, jego pożywienie to niemal wyłącznie trawy. Od gnu pręgowanego różni się nie tylko umaszczeniem. W porównaniu do swojego kuzyna jest nieco mniejszy, podobnie jak stada jakie tworzy.

Afrykański Busz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here