Figurka Gnu Schleich 14386

0
1378

Charakterystyka

Figurka Antylopa Gnu Schleich 14386 była produkowana w latach 2009 – 2012, jest drugim po Gnu 14162 modelem Gnu wyprodukowanym przez Schleich. Figurka ma w przybliżeniu te same wymiery co antylopy Gnu innych firm. Ma 10 cm długości, 3cm szerokości i 8cm wysokości. Jak wszystkie figurki Schleich jest ręcznie malowana i trzyma wielkość wygodną do zabaw w odgrywanie ról.

Schleich Antylopa Gnu 14386

Odzworowanie rzeczywistego obiektu

Antylopa Gnu Schleich 14386 ma bardzo dobre proporcje i malowanie pozwalające rozpoznać gnu pręgowane. Figurka jest w pozycji statycznej, wielkością zbliżona do innych dużych ssaków afrykańskich. W przeciwieństwie do wcześniejszej figurki antylopy gnu wyprodukowanej pzez Schleich zarówno jej kształt jak i malowanie współgrają ze sobą i świetnie odzwierciedlają rzeczywisty obiekt.

Antylopa Gnu Schleich 14386

Malowanie

Figurka ma bardzo dobry i nieoczywisty kolor. Detale takie jak rogi i kopyta, grzywa i ogon mają właściwe kolory tworzą piękną i spójną całość. Bardzo dobrze patrzy się również na charakterystyczne pręgi. Malowane ręcznie, lekko transparentne. Obejrzałam wiele egzemplarzy tego modelu i w każdym zachwycała mnie misteria i dokładność z jakim położone są pręgi. Malowane cienką wartswą farby, nie znalazłam egzemplarza, gdzie widoczne byłyby poprawki. Bardzo dobrze oceniam też malowanie oka. Jest subtelne i świetnie wygląda nawet na fotografiach makro.

Antylopa Gnu Schleich 14386

Czy Antylopa Gnu Schleich 14386 to unikat?

Figurka była produkowana zaledwie cztery lata, przez co nie jest spotykana na rynku wtórnym tak często jak wiekszość zwierząt afrykańskich. Nie jest jednak unikatowa. Na rynku znajdują się modele gnu pręgowanego innych firm (Safari Ltd. oraz Papo) dla niektórych kolekcjonerów alternatywą może być gnu brunatne Collecty.

Gnu Antylopa 14386

Jak model współgra z innymi figurkami?

Figurka Antylopa Gnu Schleich 14386 wypada wielkościowo podobnie do innych modeli. Wyróżnia się bardzo dobrym malowaniem. Kolory są zdecydowanie bardziej jednoznaczne niż w wypadku starszego modelu Schleich. Kolorystyka jest cieplejsza niż w wypadku modelu marki Safari oraz jaśniejsza niż Papo. Model 14386 został wypuszczony w roku 2009 wraz z modelem 14387 przedstawiających młode antylopy gnu pręgowanej.

Antypa gnu Schleich 14386 oraz 14387

Trwałość

Figurka traci farbę, przy intensywnym użytkowaniu w podobnym stopniu co większość figurek Schleich. Oznacza to tyle, że figurka jest bardzo trwała. Dużo lepiej znosi użytkowanie niż figurki Mojo i Bullyland. Jak widać na zdjęciach nasz model ma widoczne przetarcia na zadzie i pysku. Jest to wynik niewłaściwego przechowywania figurki i intensywnych zabaw sensorycznych.

Antylopa Gnu Schleich 14386 – Podsumowanie

Model jest wart uwagi. Bardzo dobrze wygląda na pólce. Zyskuje na atrakcyjności przy figurce cielaka gnu Schleich 14387. Obie figurki doskonale sprawdzą się nie tylko jako obiekty do fotografowania czy modele na półkę, ale również jako zabawka.

Figurka Antylopa Gnu 14386 i 14387

Kim jest antylopa gnu pręgowane?

Antylopa Gnu

Antylopa Gnu jest dużą i „silną” antylopą. Osiąga wagę do 260 kilogramów. Mierzy do dwóch metrów długości. Zamieszkuje wschodnią i południową Afrykę. W poszukiwaniu pożywienia odbywa sezonowe wędrówki. Tworzy bardzo duże stada liczące nawet ponad tysiąc osobników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here