Figurka Krokodyl Schleich 14378

0
1348
Krokodyl Schleich 14378 Zdjęcie

Charakterystyka

Figurka Krokodyl Schleich 14378 była produkowana w latach 2008 – 2014, co czyni z niej dość popularny model. W roku 2015 została zastąpiona przez nowszy model Krokodyla 14736. Figurka jest dość spora bo ma 18 cm długości, 8cm szerokości i 6 cm wysokości. Jak wszystkie figurki Schleich jest ręcznie malowana i trzyma wielkość wygodną do zabaw w odgrywanie ról.

zdjęcie katalogowe Schleich

Odzworowanie rzeczywistego obiektu

Krokodyl Schleich 14378 ma przyzwoite detale i nieźle odwzorowuje rzeczywisty okaz. Przeprowadziłam sondę wśród zaprzyjaźnionych kolekcjonerów i nikt nie miał wątpliwości jakie zwierzę odwzorowuje ten model. Proporcje są poprawne, poza prawdopodna i interesująca, zachęcająca do interakcji z figurką. W zestawieniu z innymi zwierzętami dzielącymi środowisko z krokodylami proporcje wydają się zbliżone.

Malowanie

Bardzo lubie delikatne cieniowania w figurkach, tu jednak są one zbyt subtelne i delikatne – poziom detalu powinien być zdecydowanie większy w przypadku tego gada. Również malowanie uzębienia nie trafia w moje gusta – zęby są bardzo kontrastowe, pomalowane grubą warstwą zbyt białej farby. Podoba mi się pozycja zwierzęcia, jednak ręce sprawiają wrażenie niedopracowanych i nienaturalnie opuchniętych. Oko z daleka wygląda z kolei dość dobrze. Przy tym rozmiarze figurki ciężko spodziewać się więcej .

Czy Krokodyl Schleich 14378 to unikat?

Zdecydowanie nie. Kompletując naszą kolekcję mamy na rynku dostępnych wiele alternatyw. Zarówno Papo, Bullyland, Animal Planet (Mojo), Collecta i nowszy model Schleich stanowią konkurencję dla modelu 14378 Schleich. Sam model był w produkcji przez 7 lat, co czyni go dość popularnym. Zarówna poza jak i detal nie czynią go dużo atrakcyjniejszym od konkurencji.

Jak model współgra z innymi figurkami?

Figurka Krokodyl Schleich 14378 w zestawieniu z modelami innych zwierząt zamieszkującyych środowiska wraz z krokodylami wygląda poprawnie. Tworzy spójne wizualnie obrazki, które są satysfakcjonujące dla kolekcjonera. Estetyką nie zgrywa się niestety z figurką młodego krokodyla Schleich 14683 ani nowszymi modelami dorosłych osobników oferowanymi przez wiodące firmy. Poziomem estetyki dorównuje natomiast wcześniejszym modelom Schleich: gawial 14167 czy aligatorowi z doliny rzeki Missisipi 14181.

Trwałość

Model Krokodyl Schleich 14378 świetnie się sprawdzi w roli zabawki – jest to jedna z trwalszych figurek przedstawiających krokodyla. Fotografowany obiekt trafił do nas jakiś czas temu z rynu wtórnego, ma więc kilkanaście lat i wytrzymał intensywne zabawy w wykonaniu przynajmniej trójki dzieci, a nie widać na nim znacznych ubytków farby, czy zadrapań. Testowany w bardzo ekstremalnych warunkach dużo lepiej niż nowszy model Schleich czy model Collecty znosi zabawy w wodzie i piasku.

Krokodyl Schleich 14378 – Podsumowanie

Model jest przyzwoity, ale dla wielu kolekcjonerów będzie niewystarczający. Nie posiada ruchomej szczęki, co stało się standardem w wypadku nowszych figurek. Posiada ją zarówno model Collecty, jak i nowszy model Schleich. Daje to z pewnością więcej możliwości zabaw jak i wykorzystania np. przy sesjach fotograficznych.

Na rynku znajdziemy dużo lepsze modele krokodyla, wykonane z większą dbałością o detale, przez co realniejsze. Ten model będzie odpowiedni przede wszystkim dla kolekcjonerów ekstremalnych, dla których trwałość będzie kluczowa przy wyborze figurki. Poniżej jak zwykle kilka faktów o prawdziwym krokodylu 🙂

Kim jest krokodyl?

Krokodyle są drapieżnymi gadami, które prowadzą wodno – ziemny tryb życia. Pojawiły się w późnej kredzie i są najbliższymi krewnymi ptaków. Są ektotermiczne, więc potrafią wytrzymać dłuższy okres bez pożywienia. Podczas jednego posiłku są w stanie zjeść ofiarę równą połowie ich własnej masy. W zależności od gatunku krokodyle potrafią osiągać długość 7m i masę 2000 kilogramów (krokodyl różańcowy). Krokodyle zamieszkują różne typu środowisk wodnych. W zależności od gatunku krokodyle zamieszkują obie Ameryki, Afrykę, Azję i Australię. Krokodyle nie mają chromosomów płci. Determinacja płci potomstwa jest zależna od temperatury otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here