Figurka Krokodyl Schleich 14378

Odwzorowanie
Malowanie
Unikat
Kompatybilność
Trwałość
Figurka Krokodyl Schleich 14378 był produkowany w latach 2008 - 2014. Wymiary: Długość 18 cm, Szerokość 8 cm, Wysokość 6 cm. Jak wszystkie figurki Schleich jest ręcznie malowany, Skala odwzorowania umożliwia zabawę w odgrywanie ról użytkownikom w każdym wieku. Rekomendowany wiek 3+.

Charakterystyka

Figurka Krokodyl Schleich 14378 była produkowana w latach 2008 – 2014, co czyni z niej dość popularny model. W roku 2015 została zastąpiona przez nowszy model Krokodyla 14736. Figurka jest dość spora bo ma 18 cm długości, 8cm szerokości i 6 cm wysokości. Jak wszystkie figurki Schleich jest ręcznie malowana i trzyma wielkość wygodną do zabaw w odgrywanie ról.

zdjęcie katalogowe Schleich

Odzworowanie rzeczywistego obiektu

Krokodyl Schleich 14378 ma przyzwoite detale i nieźle odwzorowuje rzeczywisty okaz. Przeprowadziłam sondę wśród zaprzyjaźnionych kolekcjonerów i nikt nie miał wątpliwości jakie zwierzę odwzorowuje ten model. Proporcje są poprawne, poza prawdopodna i interesująca, zachęcająca do interakcji z figurką. W zestawieniu z innymi zwierzętami dzielącymi środowisko z krokodylami proporcje wydają się zbliżone.

Malowanie

Bardzo lubie delikatne cieniowania w figurkach, tu jednak są one zbyt subtelne i delikatne – poziom detalu powinien być zdecydowanie większy w przypadku tego gada. Również malowanie uzębienia nie trafia w moje gusta – zęby są bardzo kontrastowe, pomalowane grubą warstwą zbyt białej farby. Podoba mi się pozycja zwierzęcia, jednak ręce sprawiają wrażenie niedopracowanych i nienaturalnie opuchniętych. Oko z daleka wygląda z kolei dość dobrze. Przy tym rozmiarze figurki ciężko spodziewać się więcej .

Czy Krokodyl Schleich 14378 to unikat?

Zdecydowanie nie. Kompletując naszą kolekcję mamy na rynku dostępnych wiele alternatyw. Zarówno Papo, Bullyland, Animal Planet (Mojo), Collecta i nowszy model Schleich stanowią konkurencję dla modelu 14378 Schleich. Sam model był w produkcji przez 7 lat, co czyni go dość popularnym. Zarówna poza jak i detal nie czynią go dużo atrakcyjniejszym od konkurencji.

Jak model współgra z innymi figurkami?

Figurka Krokodyl Schleich 14378 w zestawieniu z modelami innych zwierząt zamieszkującyych środowiska wraz z krokodylami wygląda poprawnie. Tworzy spójne wizualnie obrazki, które są satysfakcjonujące dla kolekcjonera. Estetyką nie zgrywa się niestety z figurką młodego krokodyla Schleich 14683 ani nowszymi modelami dorosłych osobników oferowanymi przez wiodące firmy. Poziomem estetyki dorównuje natomiast wcześniejszym modelom Schleich: gawial 14167 czy aligatorowi z doliny rzeki Missisipi 14181.

Trwałość

Model Krokodyl Schleich 14378 świetnie się sprawdzi w roli zabawki – jest to jedna z trwalszych figurek przedstawiających krokodyla. Fotografowany obiekt trafił do nas jakiś czas temu z rynu wtórnego, ma więc kilkanaście lat i wytrzymał intensywne zabawy w wykonaniu przynajmniej trójki dzieci, a nie widać na nim znacznych ubytków farby, czy zadrapań. Testowany w bardzo ekstremalnych warunkach dużo lepiej niż nowszy model Schleich czy model Collecty znosi zabawy w wodzie i piasku.

Krokodyl Schleich 14378 – Podsumowanie

Model jest przyzwoity, ale dla wielu kolekcjonerów będzie niewystarczający. Nie posiada ruchomej szczęki, co stało się standardem w wypadku nowszych figurek. Posiada ją zarówno model Collecty, jak i nowszy model Schleich. Daje to z pewnością więcej możliwości zabaw jak i wykorzystania np. przy sesjach fotograficznych.

Na rynku znajdziemy dużo lepsze modele krokodyla, wykonane z większą dbałością o detale, przez co realniejsze. Ten model będzie odpowiedni przede wszystkim dla kolekcjonerów ekstremalnych, dla których trwałość będzie kluczowa przy wyborze figurki. Poniżej jak zwykle kilka faktów o prawdziwym krokodylu 🙂

Kim jest krokodyl?

Krokodyle są drapieżnymi gadami, które prowadzą wodno – ziemny tryb życia. Pojawiły się w późnej kredzie i są najbliższymi krewnymi ptaków. Są ektotermiczne, więc potrafią wytrzymać dłuższy okres bez pożywienia. Podczas jednego posiłku są w stanie zjeść ofiarę równą połowie ich własnej masy. W zależności od gatunku krokodyle potrafią osiągać długość 7m i masę 2000 kilogramów (krokodyl różańcowy). Krokodyle zamieszkują różne typu środowisk wodnych. W zależności od gatunku krokodyle zamieszkują obie Ameryki, Afrykę, Azję i Australię. Krokodyle nie mają chromosomów płci. Determinacja płci potomstwa jest zależna od temperatury otoczenia.

Recent articles

Paw – jak wybrać figurkę idealną?

W naszej kolekcji nie wiedząc kiedy zagościło 6 modeli pawia. Każdy z nich daje nam radość na...

Pingwiny – figurki wybranych firm

Potrzebowaliśmy zgłębić temat pingwiny. Łatwo kupić jedną figurkę ładnego pingwina. Mamy w kolekcji kilka takich, które z łatwością mogę polecić i każdy...

Figurka Gnu Schleich 14386

Charakterystyka Figurka Antylopa Gnu Schleich 14386 była produkowana w latach 2009 - 2012, jest drugim po Gnu 14162...

Nowości Papo 2020, które chcesz mieć w swojej kolekcji!!!

Papo - Fakty Papo to francuska firma produkująca wysokiej jakości zabawki. Ręcznie malowane figurki są projektowane przez Papo...

Figurka Gnu Brunatne Collecta

Charakterystyka Figurka Gnu Brunatne Collecta należy do grupy figurek odwzorowywujących zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Figurka ma 13 cm długości oraz...

Nowości Safari LTD 2020, które chcesz mieć w swojej kolekcji

Safari Ltd. - Fakty Safari Ltd. to Amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ręcznie malowanych figurek. Ich...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj