Figurka Młody Hipopotam Schleich 14682

0
1323

Charakterystyka

Figurka Młody Hipopotam Schleich znajduje się w serii zwierząt dzikich. Produkowana była w latach 2013 – 2016. Występuje również jako dodatek do puzzli marki Schmidt. Młody hipopotam został przedstawiony w pozycji siedzącej. Ma 5,5 cm długości, 3 cm wysokości i 3 cm szerokości.

Puzzle Wild Life Schleich Schmidt 60 części
puzzle firmy Schmidt z figurkami w zestawie

Figurka urocza, wręcz rozczulająca i bardzo realistyczna. Figurka Młodego Hipopotama doskonale pasuje malowaniem do dorosłych modeli hipopotamów Schleich 14681 oraz 14814, co z pewnością stanowi zaletę dla kolekcjonerów zbierających całe rodziny zwierząt.

Odzworowanie rzeczywistego obiektu

Gdy zobaczyłam model po raz pierwszy wydał mi się tak uroczy, że aż nierealny. A jednak im dłużej go oglądałam, tym bardziej nabierałam do niego sympatii. Projektantom Schleich udało się sprawić, że zwierzę wygląda bardzo realistycznie. Figurka nie jest duża, a posiada dużo detali i świetnie odwzorowane oczy.

Młody Hipopotam Schleich 14682 Widok z Przodu
Realne zdjęcie Młody Hipopotam Schleich 14682

Malowanie

Figurka jest maluszkiem, więc nie wymagam od tego rozmiaru cudów pod względem malowania. Dokładność jest tym trudniej osiągnąć im figurka mniejsza. Młody Hipopotam Schleich 14682 ma bardzo dobre malowanie. Posiada piękny kolor i bardzo dobre cieniowania w odpowiednich miejscach. Byłaby bardzo wdzięcznym modelem do fotogafowania, zwłaszcza w plenerze.

Młody Hipopotam Schleich 14682 widok z boku

Czy Młody Hipopotam Schleich 14682 to unikat?

Unikat to często nadużywane słowo. Odpowiedź na pytanie czym jest jest unikat jest nieoczywista. Z pewnością jest to figurka poszukiwana przez kolekcjonerów. Pozycja w jakiej został przedstawiony Hipopotam Schleich 14682 sprawia, że figurka jest interesująca. Była w produkcji zaledwie 4 lata, ale przez obecność w zestawie puzzli Schmidt była dość popularna. Dlatego w mojej ocenie nie jest unikatem na miarę figurek limitowanych czy vintage.

Młody Hipopotam Schleich 14682

Jak model współgra z innymi modelami?

Hipopotam Schleich 14681 Dorosły
Hipopotam Schleich 14681

Jak można by się domyśleć , najlepiej model wygląda z Hipopotamem Schleich 14681. Oba modele debiutowały razem w katalogu 2013. Tworzą razem bardzo spójną kolorystycznie parę.

Schleich 14814 Hipopotam
Hipopotam Schleich 14814

spomnianego modelu, młody hipopotam Schleich 14682 tworzy z dorosłym osobnikiem estetyczny obrazek. Z modelami innych marek występują większe lub mniejsze zgrzyty pod względem malowania. Problem nie występuje pod względem proporcji dla innych modeli dorosłych i młodych Schleich, Collecta, Mojo i Papo (Safari Ltd. zależy od wybranej skali).

Trwałość

Model nie odbiega trwałością od innych modeli Schleich. Ponieważ jednak Schleich produkuje figurki już 50 lat to wypadało by powiedzieć coś więcej, bo zarówno mieszanka jak i malowanie zmieniało się na przestrzeni lat. Otóż ergonomiczny kształt sprawie że nawet przy ekstremalnym użytkowaniu niewiele może się hipopotamowi stać. Na nasz model nadepnęłam kilkakrotnie przez przypadek, bywał pociskiem i nie stało mu się nic złego. Model był u nas wodowany i zniósł to dzielnie. Nie zauważyłam ubytków farby. Także przy racjonalniejszym użytkowaniu wykazuje się dość dużą trwałością.

Młody Hipopotam 14682 – Podsumowanie

Pozycja siedząca, świetne malowanie i odzwierciedlenie szczegółów sprawiają, że ciężko znaleźć zamiennik dla tego malucha. Przy przyjętych na blogu Kakadi charakterystykach oceny dostaje bardzo wysoką notę. Dla niektórych będzie to być może zaskoczeniem. Ja im dłużej patrzę na tą figurkę tym więcej ona zyskuje w moich oczach. Dla najmłodszych kolekcjonerów z pewnością zaletą będzie to że hipcio jest po prostu uroczy. Mieści się w wagonach pociągów, w niemal każdej kieszenie i jest trwały. Poważniejsi kolekcjonerzy docenią to, że model jest świetnie odwzorowany i bardzo fotogeniczny. Szczerze polecam go wszystkim kolekcjonerom.

Kim jest hipopotam?

Hipopotam jest ssakiem parzystokopytnym zamieszkującym okolice jezior i rzek w Afryce. Hipopotamy żyją w stadach liczących około 10 osobników. Stado składa się z jednego samca, samic i młodych osobników. Większość dnia spędzają zanurzone w wodzie. Nocami pasą się na okolicznych terenach. Młode rodzą się w wodzie. Aby napić się mleka matki nurkują pod wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here