Nowości Papo 2020, które chcesz mieć w swojej kolekcji!!!

0
2719
Papo-grafika-tło

Papo – Fakty

Papo to francuska firma produkująca wysokiej jakości zabawki. Ręcznie malowane figurki są projektowane przez Papo od lat 90tych XX wieku. W ofercie firmy jest kilkaset figurek przedstawiających zwierzęta, dinozaury a także postaci z bajek i mitologii. Firma jest dumna z tego, że wszystkie modele projektuje we Francji. Od 2017 roku Papo jest członkiem WWF SME Club. Tym samym dołączył do grona firm realnie wspierających działania na rzecz ochrony przyrody. Spośród nowości 2020 jest kilka, które zdobyło nasze serce.

Kret

Kret Papo Nowość 2020

Kret jest owadożernym ssakiem, który żyje pod ziemią. Kopce tworzone przez kreta potrafią mieć nawet 90 cm wysokości. Kret buduje podziemne gniazdo z mchu i trawy. Często obok gniazda znajduje się podziemna studnia oraz spiżarnie. Krety to samotnicy, nie licząć rui. Występuje w Europie i północnej części Azji. Jest to figurka na którą bardzo czekałam i na pewno dołączy do naszej kolekcji.

Krab

Krab Papo 2020

Kraby to grupa skorupiaków, charakteryzująca się 10 odnóżami. Są najliczniejszą grupą dziesięcionogów (opisano ponad 10 000 gatunków). Otwór gębowy otoczony przydatkami położony jest na brzusznej stronie ciała. Kraby mogą być padlinożercami, roślinożercami a nawet mogą polować. Większość krabów żyje w ciepłych morzach, niektóre występują w wodach zimnych lub słodkich. Istnieje też wiele krabów, które wybrały na siedlisko wilgotne środowiska lądowe w strefie równikowej.

Kormoran

Kormoran Papo

Kormoran zwyczajny został przedstawiony przez projektantów Papo w charakterystycznej pozie – podczas suszenia skrzydeł. Jego upierzenie przemaka podczas pływania w wodzie. Gnieździ się w dużych koloniach liczących nawet ponad 1000 gniazd. U kormoranów nie występuje dymorfizm płciowy w upierzeniu, chociaż samce są wieksze od samic. W Polsce objęty jest częściową ochroną gatunkową.

Bażant

Bażant Papo

Bażant został sprowadzony do Polski w XVI wieku z Azji jako ptak łowny. W tym gatunku występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Kogut jest kolorowy i strojny i to on został uwieczniony na figurce Papo. Kura jest beżowa z krótszym niż samiec ogonem. Bażanty żywią się nasionami, owocami i pędami roślin.

Pszczoła

Pszczoła Papo

Pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, którym karmią też larwy. Pszczołom zawdzięczamy 1/3 produkcji żywności. To właśnie one zapylają rośliny pozyskując pożywienie. Tworzą duże roje, liczące od 20 do 100 tysięcy osobników. Jeden rój to jedna królowa, setki trutni oraz tysiące robotnic.

Biedronka

Biedronka Papo 2020

Biedrona jest jednym z popularniejszych chrząszczy. Osobnik zobrazowany przez Papo to biedronka siedmiokropka występująca również w Polsce. Poza Europą występuje również w Azji i Ameryce Południowej. Ze względu na to, że preferuje w pokarmie znane szkodniki – mszyce, została wprowadzona również do Ameryki Południowej. Dość popularna również wśród twórców figurek. Modele biedronki znajdziemy w ofercie Collecty i Safari Ltd. Ciekawe jak na ich tle wypadnie nowość francuskiej firmy.

Motyl Monarchy

Motyl Monarchy Papo

Motyl Monarcha to motyl wędrowny występujący w Europie, Australii, Indonezji i Hawajach, a także w Ameryce od Kanady po Argentynę. Każdego roku, na przełomie września i października tysiące motyli monarchów uciekając przed zimą, wędruje z północy USA do Meksyku. Zjawisko migracji nie występuje na innych terenach. Bardzo mocno czekam na tę nowość. Motyl Monarchy w ofercie Safari nie zdobył naszego serca. Figurka Collecty jest dość krucha w użytkowaniu, przez co sprawdza się głównie jako model kolekcjonerski, a nie zabawka.

Ważka

Ważka Papo

Ważki są fascynującymi owadami . Bardzo się cieszę, że Papo podjął wyzwanie i stworzył model, który zapowiada się bardzo obiecująco. Ważki pojawiły się na Ziemi 300 milionów lat temu. Są drapieżnikami. Posiadają dwie pary skrzydeł, duże oczy i silne żuwaczki, co sprawia, że są doskonale przystosowane do trybu życia jaki proawadzą. Potrafią „zatrzymywać” się w powietrzu, latać w wielu płaszczyznach. Do naszej listy Chce-To-Mieć dołączyła, bo szczerze fascynuje mnie ten owad. Model ważki występuje w ofercie Collecty, jednak jest on wykonany dość nieestetycznie. Model Papo zdaje się mieć dużo lepszą kolorystykę i być dużo lepszym odwzorowaniem oryginału.

Ślimak

Ślimak Papo

Ślimak jest mięczakiem. Zwany bywa brzuchonogiem, co obrazowo pokazuje sposób jego poruszania. Ślimaki występują na lądzie i w wodzie w wielu odsłonach niemal na całym świecie. Papo uwiecznił popularnego winniczka. Ten model z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Model winniczka występuje w ofercie niemieckiej firmy Bullyland.

Pasikonik Zielony

Konik Polny Papo

Pasikonik Zielony jest popularnym drapieżnym owadem. Poluje na mniejsze owady i pajęczaki. Występuje Europie, Azji i Afryce. Doskonale skacze, wspina się dzieci swoim odnóżą, potrafi też latać. Jak pozostałe owady z nowości 2020 i 2019 jest odpowiedzią na propozycje Collecty. Na czyją korzyść wypadnie porównanie pasikoników?

Żółw Grecki

Żółw Grecki Papo

Żółw grecki jest gatunkiem żółwia lądowego. Jest ciepłolubny i aktywny w ciągu dnia. Jak wiele żółwi przy niskich temperaturach zapada w letarg. Występuje w południowej części Europy. Niestety jest bliski wymarcia. Popularny w hodowlach domowych.

Miecznik, Włócznik

Miecznik Papo

Włócznik występuje w strefie umiarkowanej i tropikalnej. Bywa spotykany również w Bałtyku. Górna szczęka przypomina miecz, stąd nazwa tej ryby. Stanowi on 1/3 jest długości. Miecznik jest drapieżnikiem, który potrafi osiągnąć imponującą prędkość 100km/h.

Młody Rekin Tygrysi

Młody Rekin Tygrysi

Rekin wielorybi jest jednym z trzech znanych rekinów żywiących się planktonem. Jego ubarwienie jest bardzo charakterystyczne, przez co często pojawia się w modelowym świecie. Dorosłe osobniki wypuścił Schleich, Collecta, Safari, Papo. Młody osobnik z pewnością przypadnie do gustu wielbicielą morskich modeli.

Anakonda

Anakonda Papo

Anakondy są wężami zimnowodnymi. Większość życia spędzają w wodzie gdzie polują na ssaki, gady, ptaki i ryby. Prowadzą nocny tryb życia. Należą do rodziny dusicielowatych. Jak wszyscy dusiciele są w stanie stanie połknąć ofiarę znaczących rozmiarów którą następnie powoli trawią. Są zagrożone wyginięciem.

Szakal

Szakal Papo

Preferuje brzegi zbiorników wodnych porośnięte zaroślami i trzcinami. Występuje w północnej i wschodniej Afryce, w południowej i środkowej Azji, na Półwystpie Indochińskim oraz w Europie na Bałkanach. Należy do rodziny psowatych. Prowadzi nocny tryb życia.

Młody Stojący Tygrysek

Stojący Tygrysek Papo

Tygrys jest gatunkiem dużego drapieżnego ssaka. Jest największym przedstawicielem kotowatych i jednym z największych ssaków lądowych.Żyje w Azji i bywa nazywany wskaźnikiem środowiska w jakim żyje. O ile każda z wiodących firm produkujących figurki ma jakieś mocne strony o tyle w wypadku Papo zdecydowanie są to dzikie koty. Papo uwiecznia w bardzo piękny i urzakający realizmem sposób. Wybiera pozy i sytuacje prezentujące dzikie koty z różnych stron. O ile młodych tygrysków wśród modeli nie brakuje, ten wyróżnia się z pewnością pozą i ekspresją. Malowanie wygląda bardzo obiecująco.

Wiewiórka

Wiewiórka Papo

Wiewiórka pospolita jest popularnym gryzoniem występującym w Europie i północnej części Azji. W Polsce jest gatunkiem zagrożonym. Zamieszkuje dziuple lub buduje gniazda w koronach drzew. Wiewiórki nie zapadają w sen zimowy, dlatego robią zapasy na zimę o któryh nie zawsze pamiętają.

Pirenejski Pies Górski

Pirenejski Pies Górski

Gatunek dużego psa wyhodowanego do stróżowania owiec, kóz lub bydła. Pirenejczyki rodzą się z plamami. Blednieją one z wiekiem. W średniowieczu pirenejczyki były doceniane przez arystokrację francuską jako stróżowie posesji. Pies uchodzi za bardzo zrównoważonego i spokojnego.

Owca Merynosa

Owca Merynosa

Owce merynosowe wywodzą się z Azji. Są bardzo cenione ze względu na runo. W XII wieku dotarły na półwysep iberyjski. W 2019 Papo wypuściło model barana merynosowego.

Jagnię Merynosa

Jagnię Merynosa Papo

Model pojawił się w ofercie Papo jako uzupełnienie rodziny owiec merynosowych. Młody osobnik niewiele różni się od innych jagniąt dostępnych w ofertach wielu firm. Jagnię tej rasy bardzo szybko rośnie.

Osioł Prowansalski

Osioł Prowanalski Papo

Ssak z rodziny koniowatych. Osły zostały udomowione przez człowieka szybciej niż koń. Osioł przedstawiony przez Papo jest inspirowany gatunkiem charakterystycznym dla

Młody Osioł Prowansalski

Młody Osioł Prowansalski

Młody osobnik osła prowansalskiego. Umaszczenie jest realistyczne i doskonale się komponuje z dorosłym osobnikiem, również występującą w nowościach Papo 2020.

Krowa Górska

Krowa Górska

Szkockie bydło górskie zwane Highland jest rasą krów brytyjskich hodowanych dla mięsa. Krowy tej rasy są bardzo łatwe w rozrodzie. Rasa Highland jest niezbyt wymagająca w hodowli. Uchodzi za jedną z najstarszych ras w nowożytnej historii.

Podsumowanie

Papo w 2020 pozytywnie zaskoczyło nowościami. Widać inspirację lokalną fauną Francji, co jest dużą zaletą dla kolekcjionerów poszukujących zwierząt występujących w Europie. Bardzo mnie cieszy, że Papo postanowiło kontynować produkcję modeli owadów. Te wypuszczone w roku 2019 zachwycają. Figurki Papo cechują się dużą wytrzymałością i ciekawą estetyką, dlatego niemal wszystkie powyższe modele chętnie powitamy w naszej kolekcji. Wyjątek stanowi ślimak, który na zdjęciach katalogowych zdaje się mieć gorsze proporcje i kolorystykę niż posiadany przez nas winniczek Bullyland. Z niecierpliwością wypatrujemy ważkę i kreta. A Tobie jakie nowości francuskiej firmy wpadły w oko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here