Nowości Safari LTD 2020, które chcesz mieć w swojej kolekcji

0
1690
Lis Safari Ltd 2020

Safari Ltd. – Fakty

Safari Ltd. to Amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości ręcznie malowanych figurek. Ich produkty są dostępne na całym świecie. Od 1982 roku projektują zabawki, które uczą poprzez zabawę. Aspekt edukacyjny jest bardzo widoczny w zabawkach tej firmy. Modele Safari odznaczają się duża trwałością oraz realizmem odzworowania. Firma oferuje ponad 1000 modeli w wielu skalach. Od kilkucentymetrowych minis i figurek w Tubach po figurki w skali XL, które mierzą kilkadziesiąt centymetrów. Właśnie dopisaliśmy do naszej chce-to-mieć listy parę pozycji.

Cykl życia Łososia

Safari LTD Cykł Życia Łososia

Łosoś jest niezwykłą rybą, przez całe życie odbywa daleką podróż. Wylęguje się w strumieniu, w słodkiej wodzie, następnie udaje się podróż do słonych wód oceanu. Gdy osiągnie dojrzałość płciową, kieruje się w miejsce swego urodzenia, by dać początek kolejnym pokoleniom.

Cykl życia pająka

Safari LTD Cykł Życia Pająka

Model przedstawia cykl życia pająka od momentu złożenia jaja. Samica znosi do 3000 jaj jednorazowo. Wiele gatunków chroni jaja za pomocą jedwabnego wora, który zostaje przymocowany do pajęczyny. Po wykluciu się młode pajączki przypominają miniaturę rodzica . Tym zestawem emocjonujemy się nieco mniej niż zestawem z łososiem. Spowodowane jest to głównie tym, że w naszej kolekcji znajduje się już kilka pająków. Po zestawie figurek cykl życia pająka Safari Ltd. spodziewamy się przede wszystkim pięknego pająka. Pozostałe fazy rozwoju wydają się być mniej dopracowane.

Zwierzęta Wielkich Jezior (Północnoamerykańskich) – Tuba

Tuba Safari Zwierzęta Wielkich Jezior

Tuba zawiera 10 minifigurek o realistycznym wyglądzie reprezentujących faunę Wielkich Jezior Pólnocnoamerykańskich. W tubie znajduję się: odmieniec amerykański , ważka, wąż wodny z jeziora Erie, nocek myszouchy, gęś kanadyjska, mewa srebrzysta, czapla modra, ryś kanadyjski, jesiotr jeziorny oraz okoń żółty. Tuba została skomponowana by połączyć w niej przedstawicieli ssaków, ryb, owadów, płazów i gadów. Jak zwykle jest to gratka dla kolekcjonerów szukających niszowych zwierząt w niskiej cenie.

Ogończa

Ogończa Safari Ltd 2020

Ogończe mają w zwyczaju zakopywanie się w piasku na dnie oceanu. Gdy poczuje się zagrożona broni się używając żądła znajdującego się na ogonie. Ten piękny i bardzo obiecujący model ma 18 centymetrów. Mimo, że figurka jest statyczna sprawia wrażenie jakby w każdej chwili miała odpłynać falistymi ruchami. Doskonale widoczne są wszystkie szczegóły: od oczu po żądło. Figurka o tyle interesująca, że dotychczas większość producentów producentów posiadała w ofercie wyłącznie manty.

Sum

Sum Safari Ltd

Sumy należą do grupy ryb słodkowodnych i morskich, które wyróżniają się strukturami przypominającymi wąsy, zwanymi zadziorami. Figurka na zdjęcia robi bardzo pozytywne wrażenie. Model ma około 16 centymetrów.

Lis rudy

Lis Safari Ltd 2020

Lis Rudy jest spotykany w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Zwany również lisem pospolitym. Jest często przedstawiany również na modelach Schleich, Collecta itd. Nowość Safari 2020 z pewnością zapowiada się obiecująco. Detale zachwycają, malowanie jest dokładne i wierne. Ciężko jednak porównywać tę figurkę z lisami innych firm. Ta zapowiedź ma około 18 centymetrów dłogości licząc od nosa do końca ogona.

Wilk szary

Wilk Safari Ltd 2020

Drapieżny ssak z rodziny psowatych zamieszkuje półkulę Północną. W większości krajów występowania jest objęty ochroną gatunkową. Te piękne zwierze żyje w stadach liczących zazwyczaj kilkanaście osobników. Jedna wataha zajmuje terytorium 100 – 300 kilometrów kwadratowych. Wg informacji z zapowiedzi figurka ma 10 cm wysokości. Co sprawia, że powinna dość gładko wkomponować się w watachę złożoną z osobników innych firm.

Łasica

Łasica Safari Ltd 2020

Niewielki Drapieżnik z rodziny występujący na półkuli północnej – od artycznej tundry do półpustyni. Posiada wydłużone ciało i cechuje się bardzo dwukrotnie wyższym metabolizmem niż inne zwierzęta podobnej masie. Niektóre osobniki pewnych podgatunków zimą przybierają biały kolor futra. Figurka ma ok. 9 centymetrów długości.

Puchacz zwyczajny

Puchacz zwyczajny Safari Ltd 2020

Puchacz należy do największych gatunków sów. Sowy te występują w wielu różnych siedliskach na terenie Azji i Europy. Puchacze potrafią obrócić głowę o 270 stopni. Figurka jest ukłonem w stronę tej niezwykłej umiejętności. Model ma 8 cm długości. Figurka ta na pewno ucieszy fanów rodzimej fauny. U nas wysoko na liściej Chcę-to-mieć.

Skunks zwyczajny

Skunks Safari Ltd 2020

Występuje na Wielkich Równinach w Ameryce Północnej. Zamieszkuje lasy i tereny otwarte. Jego sierść jest gęsta i puszysta w czarnym kolorze w białe paski. Słynny ze względu na technikę odstraszania napastników, których spryskuje cuchnącą wydzieliną. Figurka ma 6 cm długości.

Panda Mała

Panda Mała Safari Ltd 2020

Gatunek małego ssaka, żyjącego w lasach bambusowych. Znajduje się pod ochroną. W środowisku naturalnym jest aktywna głównie o świcie i o zmierzchu. Malowanie tego modelu mnie zachwyca. Takiej precyzji malowania nie znalazłam u mniejszych figurek. Ten model ma niemal 20 cm długości.

Byk Watusi

Byk Watusi Safari LTD 2020

Bydło Watusi jest rdzennym bydłem afrykańskim. Cechuje się wielkimi rogami, które są zarówno długie i grube. Figurka ma ok. 16 cm długości, co sprawia, że jest porównywalna z bydłem innych fim jeśli chodzi o rozmiar.

Dog niemiecki

Dog Niemiecki Safari Ltd 2020

Dogi niemieckie przybyły do Europy prawdopodobnie z Azji i to już w czasach Imperium Rzymskiego. Psy tej rasy należą do najwięszych na świecie. Są łagodne w swej naturze, chociaż ich przeznaczeniem była pomoc w polowaniach.

Drzewiak Rudy

Drzewiak Rudy Safari Ltd 2020

Drzewiak Rudy występuje w górach północno – wschodniej Gwinei oraz na wyspie Umboa. Prowadzi nocny tryb życia. Należy do rodziny kangurów. Zwierzę jest zagrożone wyginęciem. Model ma około 8 cm.

Galago

Galago Safari Ltd 2020

Ten uroczy ssak zamieszkuje zachodnią, środkową i wschodnią Afrykę oraz Zanzibar. Żywi się owocami, kwiatami, miodem, owadami, małymi gadami, myszami, młodymi ptakami. Głos galago przypomina płacz dziecka. Nie jest objęty ochroną gatunkową. Model ma ok. 8 centymetrów.

Lotopałanka

Lotopałanka Safari Ltd 2020

Lotopałanki to torbacze, co oznacze, że młode po narodzeniu nadal rozwijają się w torbie na brzuchu matki. Pochodzi z Australii i potrafi szybować wykorzystując fałdę skórną między przednimi i tylnymi kończynami na znaczne odległości. Ma około 18 centymetrów długości.

Delfinowiec białoboki

Delfinowiec Białoboki Safari Ltd

Delfinowiec białoboki to ssak z rodziny delfinoatych. Żyje w dużych stadach, jego ciało przypomina torpedę. Członkowie rodziny rozpoznają się po żółtych plamach na boku. Jest gatunkiem endemicznym zimnych i arktycznych wód północnego Atlantyku.

Tawrosz piaskowy

Tawrosz Safari LTD Rekin 2020

Występuje we wszystkich wodach ciepłych mórz, szczególnie preferuje strefę subtropikalną. Żyje przy dnie, zwykle nad piaszczystym dnem, najczęściej do głębokości 70 m.

Guziec

Guziec Safari Ltd 2020

Gatunek afrykańskiej świni. Ten ssak parzystokopytny, żyje w grupach na sawannach. Figurka ma około 10 centymetrów długości. Stanowi zatem alternatywę, dla wyprodukowanych wcześniej modeli, np. Schleich.

Lwiątko

Małe Lwiątko Safati Ltd 2020

Młody lew z pewnością ucieszy fanów dzikich kotów. Wykonany z dużą dbałością o detale. figurka ma około 7 cm długości. Lew to drapieżny mięsożerny ssak z rodziny kotowatych. Drugi co do wielkości po tygrysie. Żyje w grupach. Należy do pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich, razem z słoniem, nosorożcem, bawołem i lampartem.

Nowości 2020

W nowościach Safari dominują, przede wszystkim zwierzęta rzadkie z różnych środowisk zatem zarówno miłośnicy zwierząt morskich jak i ssaków znajdą z pewnością coś dla siebie.

Co my kupimy? No cóż … Uwielbiamy Cykle Safari Ltd.! Ten wpadł z łososiem nam w oko od pierwszego wejrzenia, bo te fascynujące ryby dotychczas nie występowały w naszej kolekcji. Teraz będą miały zaszczytne miejsce i to od razu w aspekcie edukacyjnym. Dla osób, które cykli nie miały przyjemności gościć kilka słów wyjaśnienia skąd moja euforia. Po pierwsze w przeciwieństwie do maluchów z tub cechuje je wysoka jakość – są twarde i mają bardzo przyzwoite malowanie.

Po drugie są zaprojektowane do celów edukacyjnych – są trwałe niczym klocki lego. Kolejny aspekt to wielkość – mają kilka centymetrów, ale na tyle dużo by można się nimi bawić lub postawić na półce (a jednocześnie nie giną w niebycie „drobnicy” dziecięcych przydasiów). Kolejny aspekt to cena. Cykle Safari kosztują 30 – 50 zł. Co w przeliczeniu na pojedynczą figurkę (w zestawie jest ich 4 – 5) daje bardzo znośną kwotę za jakość i możliwości jakie dostajemy. Ten zestaw składa się z pięciu faz rozwoju łososia. Malowanie wygląda bardzo obiecująco, dobór barw bardzo wiarygodny, widoczne cieniowania. Ponieważ na rynku wciąż niewiele jest figurek ryb, ten model ląduje bardzo wysoko na naszej liście.

Do listy Chciejstw dopisujemy…

Z pewnością do wishlisty dopisujemy najnowszą tubę zwierząt z Wielkich Jezior. Tuby Safari nie były dla nas oczywistym wyborem. Figurki są niewielkie – mają ok. 5 cm długości. Malowanie mają dość proste, bo czegóż wymagać przy figurkach tej wielkości. Najważniejszy aspekt tub dla nas to jednak jest skala, a raczej jej brak. Bardzo nam to przeszkadzało na początku naszej kolekcjonersiej drogi. Jednak od pewnego czasu powoli do tub wracamy. Zajmują niewiele miejsca, a zawierają często wyjątkowe zwierzęta, których próżno szukać u Schleich czy Papo.

Do listy naszych chciejstw dopisujemy również zwierzęta europejskie – puchacza zwyczajnego, wilka, łasicę i wilka. Malowanie i trwałość Safari sprawiają, że kupowalibyśmy je w ciemno. Powstrzymuje nas to, że wiekszość naszej kolekcji jest zbudowana w oparciu o Schleich. Mieszanie jednak Schleich i Safari nie wychodzi nam zazwyczaj, ze względu na duże różnice w rozmiarach. Bóbr Safari jest większy niż nasz łoszak Schleich.

Dużym plusemdla amerykańskiej firmy jest umieszczenie zdjęć modeli w ujęciu w zabawie lub w plenerowej sesji. Mam nadzieję, że śladem Safari pójdą inne firmy. Dużo łatwiej ocenić malowanie figurki i jej wielkość, gdy można spojrzeć na nią już na etapie decyzji zakupowej okiem użytkownika. Zdjęcia kataloowe na białym tle często dość mocno różnią się od rzeczywistości. Łatwo o przekłamanie kolorów. Nie niosą za sobą również żadnych informacji co do wielkości figurki, co akurat w wypadku Safari ma kolosalne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here